EN|LT
MENO STREIKO BIENALĖ: BENDROSIOS TAISYKLĖS Print
Written by Martin Zet & Redas Diržys   
Saturday, 28 March 2009 21:42

 

visiems chaoso priešams – tiems, kas tiki tvarka; kuriems ji būtina ir kurie negali nei gyventi, nei streikuoti be instrukcijų

    

 Meno streikininkas privalo:

 

1. Dirbti socialiai naudingus darbus kasdien 8 val. per parą (išskyrus gegužės pirmąją*) nuo 9.00 val. iki 17.00 val.**

 

2. Kartu su Meno streikininkų profsąjunga (jeigu tokia bus įkurta) kovoti dėl kūrybinio nedarbo įvedimo įkuriant laikinąsias tarybas ir išpešant lėšas iš įvairių institucijų (nesvarbu, ar jos patinka, ar yra nekenčiamos).   

 

3. Prisiekę marksistai (pagal įsitikinimus arba gyvenamąją vietą) galės eiti pamedžioti ar pažvejoti, sulaukėję marksistai vegetarai (pagal įsitikinimus arba gyvenamąją vietą) galės pasirinkti tinkamesnius užsiėmimus.

 

4. Socialiniai komunistai galės rinkti šiukšles iš viešųjų erdvių ir (per)paskirstyti jas tiems, kas jas pagamino (į šią veiklą įtraukiami ir kapitalistinių kanalizacijų užkimšimo darbai). Taip pat jie galės užsiimti maisto ir aprangos problemų sprendimu šaltesnio klimato platumose.

 

5. Greenpeace aktyvistai kaip visada augins žolę ir medžius.

 

6. Antiglobalistai galės pabandyti susiurbti seksualinę energiją iš kosmoso ir paskirstyti ją žmonėms (SEKSUALINĘ GALIĄ – ŽMONĖMS!)

 

7. Nuo 17.00 iki 20.00 val. – pobūvio tipo pietūs su  kabareto propaganda prieš tinginius menininkus, kolekcininkus, kritikus, kuratorius, žiūrovus ir prieš godžius galeristus, meno dilerius bei visokio plauko žvitrius kapitalistus.

 

8. Nuo 20.00 val. iki vidunakčio – kritikos kirvio ašmenų galandimo laikas.

 

9. Nuo vidurnakčio iki 8.00 val. – laikas miegoti ir sapnuoti revoliucinius sapnus.

 

10.  Nuo 8.00 val. iki 9.00 val. – rytmetinė mankšta ir bepesticidiniai (organiniai) pusryčiai (abejojame tik dėl kardžuvės patiekalų).

 

11. Kraštutinės formos elementai (meilė, seksas ir pornografija) gali būti pasitelkti kiekvienoje veiklos sferoje bet kuriuo metu, tokiu būdu suteikdami papildomų galių streiko sąmoningumui.

 

12. Visi streikininkai bet kurioje sferoje, bet kuriuo metu privalo kurti konkrečiai situacijai ir veiklai pritaikytus šūkius. Šiuo tikslu reikia nepaisyti jokių ankstesnių prasmių, konotacijų ar autorinių teisių (pavyzdžiui, šių bendrųjų taisyklių atveju: DĖJAU ANT MAČIŪNO!).

    

* Taisyklės parašytos siekiant jas pritaikyti platesniems visuomenės sluoksniams.

** Nurodytas Alytaus meno streiko vietos laikas

  

 

Martin Zet ir Redas Diržys

ZCCA-Libusin (paskelbęs neribotą streiką)

STASAC-Alytus