EN|LT
MENO STREIKAS/ GANAS MEI MONDALAS, 1951, INDIJA Print
Written by Lalu Prasad   
Friday, 17 April 2009 21:47

 

Ponai ir Ponios,

 

Jūsų internetinio puslapio adresą gavau iš savo brolio.

Manau, kad jums įdomu būtų išgirsti apie meno streiką, kurį 1951 metais Andamano Indijos Neilo saloje paskelbė mano tėvas kartu su dar trimis tapytojais. Mano tėvas Ganas Mei Mondalas 1933-38 metais studijavo miniatiūrų tapybą Kalkutos meno akademijoje. 1939 metais jis išsikėlė gyventi į Port Blairą Andamano salose. Charles’as Francis Waterfallas jį pasamdė tapyti portretus. Tėvas persikėlė gyventi į Andamanų Rosso salą – rytų Paryžių. 11 metų jis buvo priverstas tapyti britų karininkus ir jų žmonas. 1951 m. vasario 1 d. jis kartu su dar trimis tapytojais iš Neilo salos paskelbė trijų savaičių meno streiką. 1952 metais jis mirė sulaukęs 39 metų amžiaus.

 

 

Nuoširdžiai

Lalu Prasad

 

2009 m. balandžio 8 d., Kalkuta

 

 

 

Mano tėvo man atsiųstas atvirlaiškis:

 

 

 

Mano brangi Lalu,

Nuo vasario 1 dienos Sujay’us, Sudhamoy’us, Edwardas ir aš daugiau nebetapome. Ketiname tęsti savo meno streiką Neilo saloje iki vasario 22 dienos.

Ponas Ray‘us iš Diamond studijos nufotografavo mus paplūdimyje. Sujay’us, Sudhamoy’us ir Edwardas užsidėjo Hanumano, Šuko ir Šario kaukes.

Ajoy’us Kumaras Ghoshas mus bandė įtikinti, kad streikas yra beprasmis ir nieko nepakeis. Bet jis gerai žino, kad Charles’as Francis Waterfallas, Bucho, Teizo Hara ir Pattersonas mūsų gyvenimus pavertė pragaru.
Mes atsisakome tapyti karininkus ir jų žmonas: mes norime būti laisvi ir patys apsispręsti.

Mes tenorime kurti tikrąjį meną.

Po meno streiko aš grįšiu į Kalkutą. Ar rasi laiko susitikti?

 

 

Tave visad mylintis tėvas Ganas

 

(1951 m. vasario 15 d., Neilo sala)